Aktualności i wydarzenia

W dniu 27 października samorząd szkolny zorganizował dzień bez plecaka (ang. no backpack day), w którym chętni uczniowie mogli przyjść  do szkoły bez toreb i plecaków. Zabawa polegała na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości zastąpić czymś plecak. Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że całkiem praktycznym odpowiednikiem plecaka może być wózek, walizka, skrzynia narzędziowa a nawet opona.

Dzień bez plecak poza zabawą ma również na celu zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na prosty plecak czy torbę.

organizatorzy - mgr A. Krasucka mgr. F. Hatala