Posty

Doświadczenia z jodyną w klasie 8

Podczas lekcji chemii mieliśmy okazję wcielić się w rolę młodych badaczy i przeprowadzić ciekawe doświadczenia z wykorzystaniem jodyny. Dzięki temu mogliśmy samodzielnie obserwować zachodzące reakcje i wyciągać wnioski. Naszym zadaniem było sprawdzenie, jak jodyna zachowuje się w kontakcie  z różnymi substancjami. Wykorzystaliśmy między innymi kisiel, bułkę, jogurt, papier oraz chusteczki. Wystarczyło nanieść kilka kropli jodyny na badane produkty a pojawiający się ciemnogranatowy kolor świadczył o obecności skrobi. Każda próba pozwoliła nam lepiej zrozumieć, jak za pomocą prostych doświadczeń można wykrywać określone substancje. Szczególnie spodobało nam się obserwowanie zmian kolorów, ponieważ efekty były widoczne niemal natychmiast. Dzięki temu mogłyśmy przekonać się, że chemia to nie tylko wzory i równania, ale także fascynujące eksperymenty. Lekcja była bardzo ciekawa i angażująca. Największą satysfakcję sprawiło nam samodzielne przeprowadzanie doświadczeń i obserwowanie efekt...

Wycieczka klas 1-3 do Żor

Wspieramy Kazia Sromka - podsumowanie kiermaszu

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym 2026

PRIMAROCA - kółko turystyczne

Kozia Górka z czwartakami

Dzień otwarty w Pogotowiu z klasą 7

Mistrz Matematyki 2026

Spelling Bee - rozstrzygnięcie 2026

Świetlica artystycznie

"Zielenią się buki" - kółko turystyczne na szlaku

Warsztaty ceramiczne