Aktualności i wydarzenia

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 22

im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej

 

W ostatnim czasie nasza szkoła otrzymała od "Fundacji Powszechnego Czytania" sporo ciekawych lektur. Pośród nich znajdują się książki anglojęzyczne, jest kilka pozycji w języku ukraińskim, a nawet kilka egzemplarzy książki pt.: "Bal u lamorożca. Polsko-ukraińskie bajki o przyjaźni", które można czytać zarówno po polsku, jak i ukraińsku oraz książka cegiełka  pt.:"Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie".

 Książki już niebawem będzie można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

Zachęcamy do wspólnego czytania - czytanie jest ważne!

koordynator - mgr K. Zawada

 

Uczniowie klasy 4 odkrywają na lekcjach przyrody tajemnice swojego ciała. Wykonali oni ciekaw prace dotyczące układu pokarmowego i oddechowego: Poniżej kilka z nich.

opiekunowie - mgr B.Ficoń-Szewczyk, mgr F.Hatala

 

 

 

"Galeria na płocie", którą można oglądać od kilku dni, to dzieła uczniów klasy 1a.

Zaprezentowane zostały proste neurografiki. Głównym celem wykonywania takich prac jest zharmonizowanie psychiki twórców, wyciszenie oraz wsłuchanie się w siebie i swobodne tworzenie.

Ich atrakcyjny wygląd jest efektem ubocznym, który będzie cieszył nasze oczy do 3 marca.

koordynator wystawy - mgr K.Zawada

Tym razem nasze zadanie dotyczyło zrealizowania warsztatów ekologicznych o tematyce „Prawidłowa segregacja śmieci” oraz pleneru fotograficznego w zimowej scenerii Lasu Cygańskiego.

Spotkanie z Panią Katarzyną Olek- edukatorem z Zakładu Gospodarki Odpadami S.A w Bielsku- Białej odbyło się w dniu 7.02.2023r.  Na tych warsztatach uczniowie klas 1-3 mieli okazję przypomnieć i utrwalić sobie zasady segregacji śmieci, rodzajów i właściwego ich umieszczania w pojemnikach. Spotkanie miało formę zabawy i wszyscy świetnie ten czas wykorzystali. Pani Kasia bardzo ciekawie opowiadała i cierpliwie odpowiadała na wszystkie poruszane przez dzieci problemy.

Następnie klasy 1-3 ruszyły na plener fotograficzny. W trakcie wycieczki dzieci wykonały samodzielnie zdjęcia odpoczywającej zimą przyrody. Pomimo trudnych warunków pogodowych, fotografie przyrodniczych miejsc wyszły świetnie, czego efektem jest poplenerowa wystawa prac.

#bielskobialachroniklimat #ceebielsko #wybbieramczystemiasto #wekozgodzie #laboratoriaprzysłości

Kolejne zadanie za nami. Dla dzieci najciekawsze, oprócz warsztatów było także wykorzystanie telefonów do zrobienia zdjęć przyrody. Nauczyły się, jak można szybko i efektownie utrwalić ciekawe plenery.

W marcu startujemy z zadaniem III. Do zobaczenia!

Zachęcamy do polubienia fanpagów:

facebook ekosynteza (klik)

instagram ekosynteza (klik)

 koordynator - mgr R. Kalemba

Czwartaki coś kręcą, ale spokojnie pod czujnym okiem pani Joanny Zięby. Dokładniej kręcą balonowe zwierzaczki. Króliczki wychodzą im już całkiem nieźle. Czekamy na kolejne dzieła ;-)

zajęcia w ramach godziny wychowawczej zorganizowała - mgr J. Zięba