Aktualności i wydarzenia

W tym roku szkolnym pierwszoklasiści uczestniczą w programie "Razem wspieramy pszczoły!" - #beeYOPE. W ramach programu uczniowie otrzymali bezpłatne pakiety materiałów (zeszyty ćwiczeń, ołówki, naklejki oraz nasiona łąk kwietnych). W ramach akcji wzięli udział w zajęciach projektowych, podczas których dowiedzieli się m.in.:, dlaczego roślina kiełkuje i odbyli podróż przez "Galaktykę nasion" z zaciekawieniem, obserwując ich różne kształty. Zapoznali się też wirtualnie z pszczołami murarkami oraz ich znaczeniem dla ekosystemu.

Najbardziej interesujące i wyczekiwane okazało się jednak zakładanie mini łąki kwietnej, którą uczniowie bacznie doglądali od kilku tygodni i mają już pierwsze efekty swojej pracy. Nieśmiało wychylające się ku słońcu zalążki kwiatów!

Z radością czekamy na ich wzrost! Kwiaty ucieszą zarówno pszczoły, jak i będą cieszyć nas!

wychowawca - mgr K. Zawada