Aktualności i wydarzenia

Dokarmianie ptaków to jedna z najpopularniejszych form ochrony ptaków zimą. Uczniowie klas 1-3 postanowili zjednoczyć siły i razem systematycznie dokarmiać naszych skrzydlatych przyjaciół. Uczniowie klasy 1 zawiesili karmnik dla ptaków na drzewie w pobliżu szkoły, a uczniowie klasy 2 i 3 samodzielne wykonali eko karmniki, aby pomagać ptakom w okolicy swoich domów.

Jeżeli zdecydujemy się dokarmiać ptaki, musimy pamiętać o 5 bardzo ważnych zasadach:

1. Zabezpieczmy karmnik przed drapieżnikami i wieszamy w taki miejscu,  aby ptaki miały dobrą widoczność i ewentualną możliwość ucieczki.

2. Gdy na dworze nie ma silnych mrozów i obfitych śniegów, to nie rozpieszczajmy ptaków nadmiarem pokarmu.

3. Regularnie uzupełniajmy pokarm w karmniku.

4. Co jakiś czas wyczyśćmy karmnik. Dzięki temu uchronimy ptaki przed chorobami i pasożytami.

5. Nie dajemy do karmnika nadsputego jedzenia czy chleba oraz produktów solonych. Najlepsze będą mieszanki nasion, czy jabłka, które uwielbiają np. szpaki.

wychowawcy: mgr S. Łęgowik, mgr R. Kalemba, mgr K.Zawada