Aktualności i wydarzenia

W dniu 16.11.2022r. odbył się przyrodoznawczy rajd szkolny klas 1-3. Był to element realizacji I zadania w ramach projektu "Szanuj energię, chroń klimat".

Hasłem rajdu było „Złota Jesień- Dżulka szanuje energię i chroni klimat” - klasy wyruszyły ze szkoły i udały się do Cygańskiego Lasu, by tam podążając ścieżką dydaktyczną, wykonać zadania, jakie otrzymały na starcie rajdu.

Pomimo początkowo jesiennej szarugi, humory dopisywały wszystkim klasom i nikt nie zdecydował się zrezygnować z wycieczki. Wszyscy byli odpowiednio ubrani i zaopatrzeni w parasole, kurtki i peleryny, które potrzebne były tylko przez krótką chwile. Po przyjeździe do Cygańskiego Lasu Panie Wychowawczynie odczytały klasom ich zadania i ruszyliśmy na trasę. Zadania nie były trudne.

Wideorelacja z wycieczki (klik)

Klasa  I  musiała wysłuchać głosów ptaków i odgadnąć ich nazwy a później zaśpiewać ptakom piosenkę. Drugim zadaniem było zebranie ciekawych szyszek, patyczków i tym podobnych materiałów, które wykorzystają na zajęciach plastycznych.

Klasa II miała za zadanie przytulić się do drzewa i posłuchać co drzewo do nas mówi  oraz zebrać szyszki napotkanych drzew iglastych, z których wykonają później ozdoby świąteczne.

Wykonanie zadania przez niektórych uczestników było bardzo ofiarne:

Zadanie klasy 3 polegało na odrysowaniu kory 2 drzew liściastych i 2 iglastych oraz zapisaniu ich nazw. Trzeciaki także szukały elementów przyrodniczych, z których wykonają rzeczy na świąteczny kiermasz.

Humory dopisywały wszystkim zwłaszcza, że po drodze spotkaliśmy wiewiórki, które bawiły się w „Berka”, dzięcioła i niesamowite salamandry. To spotkanie było dla wszystkich nie lada przeżyciem. Byliśmy na wycieczce a i tak mieliśmy żywą lekcję przyrody. Już z niecierpliwością czekamy na wykonanie następnego zadania, to tylko niektóre opinia naszych uczniów. Zatem do zobaczenia na kolejnym etapie projektu.

#bielskobialachroniklimat #ceebielsko #wybbieramczystemiasto #wekozgodzie #laboratoriaprzysłości

 

Zachęcamy do polubienia fanpagów:

facebook ekosynteza (klik)

instagram ekosynteza (klik)

 

 koordynator - mgr R. Kalemba