Aktualności i wydarzenia

Jest takie powiedzenie, że za każdym wielkim uczniem stoi wielki nauczyciel, co w przypadku mgr Katarzyny Żaczek zgadza się w zupełności. Często chwalimy się artystycznymi osiągnięciami uczniów, którzy prowadzeni są właśnie przez panią Kasię. Jest ona uosobieniem artyzmu w pełnym tego słowa znaczeniu, przy czym nie tylko uczy dzieci wrażliwości na sztukę, ale i sama aktywnie ją tworzy od wielu lat.

Właśnie została doceniona podczas  5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022 organizowanego przez bielską galerię sztuki BWA otrzymując II Nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej za linoryt „Sen dzieci pracujących w kopalni złota w Mali”, który jak sama mówi, jest jednym z najważniejszych dzieł w jej dotychczasowym dorobku. 

Więcej o wydarzeniu możecie poczytać tu (klik)

Serdecznie gratulujemy sukcesu! Jesteśmy dumni, że mamy w naszych szeregach tak wspaniałą osobę.

fotorelacja Grażyna Żyrek