Entomologiczna wycieczka 3a

Jak się okazuje, piątek trzynastego to idealny czas na wycieczkę do bielskiego muzeum owadów, które znajduje się nieopodal naszej szkoły.W trakcie zwiedzania, uczniowie klasy 3a mieli okazję poznać wiele gatunków pająków, modliszek, straszyków, mrówek, karaczanów i ślimaków. Dodatkowo, dowiedzieli się wielu ciekawostek:

- wiele owadów żyje kilka tygodni, a niektóre z nich dożywają nawet kilkudziesięciu lat

- największe pasikoniki mogą mierzyć do 30 cm

- niektóre owady rozpuszczają trzewia swoich ofiar, aby wypić je jak koktajle

- skorpion pokazał nam swoją drugą, „świecącą naturę” (w ultrafiolecie świeci na niebiesko)

Najbardziej rozbawił nas zyzuś tłuścioch - pająk, który pomimo zabawnej nazwy potrafi być też groźny.

Część osób odważyła się wziąć do ręki olbrzymiego ptasznika, krocionoga czy drewnojada. Naszą małą lekcję entomologii uznaliśmy za bardzo udaną, czego dowodem mógł być fakt, iż część osób miała ochotę wrócić do domu z pająkiem albo patyczakiem, które można kupić w muzealnym sklepiku. Ostatecznie uznaliśmy, że może jednak warto uzgodnić to z rodzicami.

opiekunowie - mgr D. Hałat, mgr K. Zawada