Zadanie 1 w ramach projektu: ”Szanuj energię ,chroń klimat” - wycieczki przyrodnicze, na których się czegoś uczymy.

Klasa 3 w dniu 26.09.2023r. wybrała się na wycieczkę do Lasu Cygańskiego. Oprócz zabawy dzieci także poznały dokładnie zasady, w jakich miejscach w lesie można rozpalić ogień, jakiego drewna użyć jako rozpałki i jak bezpiecznie upiec kiełbaski. Zabawa była wspaniała. Dopisała również pogoda. Przy okazji wycieczki uczniowie podziwiali piękne salamandry, które podobnie jak i oni, korzystały ze słonecznej pogody. Zaskoczyły ich też dziwne małe rowki, które wyglądały jakby ktoś próbował ryć ziemię. Gdy zaczęli to badać, okazało się, że to dziki buszowały na polance. Dzieciom udało się odnaleźć ślady dzików. Na koniec wraz z opiekunami dokładnie posprzątali miejsce biwakowe i ugasili ognisko. Teraz nasze Trzeciaki mają też apel do wszystkich korzystających z miejsc biwakowych: „prosimy pamiętajcie, las daje nam wszystko co ma najlepszego, ale trzeba o niego dbać. Nikt za Ciebie nie uprzątnie miejsca, gdzie odpoczywałeś. Zostaw po sobie porządek!”.

Pierwszaczki za to w ramach poznawania najbliższej okolicy szkoły, szukali pierwszych oznak i kolorów jesieni. Przy okazji odkryli domki kotów miejskich, które czasami odwiedzają nasze szkolne tereny.

koordynator projektu-  mgr R. Kalemba