Lektura w pudełku

Uczniowie klasy 2 poznali nowy sposób omawiania przeczytanej książki. Lekturę pt. „Cukierku ty łobuzie” zamknęli w pudełku.

Zadanie polegało na przygotowaniu pudełka i włożeniu do środka „skarbów” łączących się z treścią książki. Dzięki takiemu zadaniu uczniowie nie tylko mieli okazję wykazać się pomysłowością, ale także udowodnić, że znają treść lektury.

Podczas dzisiejszej lekcji uczniowie zaprezentowali swoje pudełka.Odbyło się również anonimowe głosowanie na najładniejsze pudełko. Wygrał Kostek ze swoim podświetlanym pudełkiem, tuż za nim była Ewelinka, która z dużą precyzją wykonała figurki postaci. W innych cudnych, kocich pudełkach znalazły się własnoręcznie wykonane koty z papieru, portrety, maskotki koty, różne rekwizyty np. krążek hokejowy, cukierki, a nawet koci wiersz. Spotkanie z lekturą było kreatywne i radosne, zachęciło młodych czytelników do czytania i poznania kolejnych przygód wesołego rozrabiaki.

wychowawca- mgr K. Zawada