Europejski Dzień Języków w klasie 2

Wtorek 26 września, był w naszej szkole dniem szczególnym - obchodziliśmy Europejski Dzień Języków! Był to dzień pełen zabawy i nauki.

Klasa II postanowiła uczcić ten dzień. Na początek uczniowie nauczyli się mówić "cześć" w 10 różnych językach, co było zarówno zabawne, ale też pouczające.

Podczas zajęć zastanawiali się również nad tym, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Uczniowie wymieniali różne powody, takie jak możliwość poznawania innych kultur, łatwiejszy kontakt z osobami z innych krajów oraz możliwość łatwiejszego spędzania wakacji w różnych zakątkach ziemi. Pamiętaliśmy również, że wśród nas są osoby, dla których język polski jest językiem obcym i to, że coraz swobodniej się z nami komunikują jest efektem ich wielkiej pracy. Była to ważna lekcja o otwartości na świat i innych ludzi.

Na koniec dnia postanowili spróbować przysmaku, który przywędrował do nas ze słonecznych Włoch, a mianowicie lodami włoskimi. Pogoda również im dopisała, był to bardzo miły akcent na zakończenie lekcji.

wychowawca- mgr K Zawada