Zabawy Sztuką

Zabawy Sztuką

Maj 2022

Wraz z wiosną i towarzyszącą jej feerią barw, na naszych zajęciach pojawiło się nieco więcej koloru.

 

Uczniowie zapoznawali się z akwarelami oraz z różnorodnymi technikami malowania - nie tylko pędzlem, a na przykład mazakami. 

Z powstałych w trakcie plastycznych eksperymentów kolorowych arkuszy, wykonali piękne kolaże według własnych projektów. 

 

Kwiecień 2022

Na ostatnich zajęciach skupiliśmy się bardziej na sobie - zastanawiając się co siedzi w naszych głowach oraz próbując stworzyć własny autoportret, sprawdzaliśmy jak śmiesznie wyglądałyby nasze twarze gdyby były symetrycznie równe.

Nauczyliśmy się też jak rysować smoki i inne fantastyczne stwory, które czasami patrzyły na nas groźnie, ale na szczęście grzecznie pozostały na kartkach, nie wykorzystując swoich magicznych mocy materializacji, które część z nich posiadała. 

Przed nami przygoda z akwarelami - zobaczymy czy te zostaną z nami na dłużej.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Luty 2022

W naszych zabawach sztuką największą sztuką jest wybrać - wybrać, co będziemy robić na kolejnych zajęciach. W końcu jest tyle ciekawych technik, prac, inspiracji, że czasami jest naprawdę ciężko zdecydować się co chcielibyśmy zrobić.

Jednakże, najprostsze wybory wydają się być najbardziej trafne i tak oto, tym razem padło na ołówek. Przedstawiamy nasze monochromatyczne pejzaże w kole, które dobrze pokazują, że w każdym drzemie artystyczny potencjał i czasem wystarczy jedynie go obudzić.

Po zmaganiach z cieniowaniem i perspektywą, przerzuciliśmy się na doskonalenie umiejętności szycia. Jak widać, na zajęciach nikt się nie lenił, a dzielnie doskonalił ścieg dziergany (pomimo tego, że dla większości było to pierwsze spotkanie z igłą i nicią). W taki oto sposób, mimo drobnych zawiłości ściegu, powstało sporo leniwców ;-)

 

Tuż przed feriami udało nam się też wykonać neurografiki, które tak bardzo nam się spodobały, że kontynuowaliśmy ten temat prac na plastyce z p. Kasią.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Grudzień 2021

"Muzy oczami naszych młodych adeptów sztuki" powstały i prezentują się doskonale.

Troszkę pozazdrościliśmy, że uroda ich została utrwalona na płótnach wielkich mistrzów i dzięki aplikacji "Googleart" sprawdziliśmy, czy ktoś podobny do nas samych zaistniał już na obrazach na przestrzeni wieków. Wyniki tych poszukiwań niejednokrotnie nas zaskoczyły, a czasami też rozbawiły ;-)

 A teraz na chwilę chowamy farby i bloki do plecaków by przy dźwiękach świątecznych dzwoneczków stworzyć drobne, świąteczno-zimowe dekoracje!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Listopad 2021

Nasze zabawy sztuką mają się w najlepsze. Na ostatnich zajęciach uczestnicy mieli okazję przekonać się jak ulotna może być sztuka i jej wytwory - malowali obrazy na mleku, czerpiąc inspirację z twórczości Wojciecha Fangora.

Rozmawialiśmy też o tym, czym różnią się obrazy współczesne od kanonu sztuki, kim były i jak w rzeczywistości wyglądały najsłynniejsze modelki ze znanych obrazów oraz zastanawialiśmy się czy współczesne muzy artystów dodawałyby zdjęcia na instagramie?

Na koniec uczniowie wyłonili „Miss Sztuki", na której miano, zasłużyła w ich oczach „Dama z Łasiczką”. Tytuł "Wice Miss Sztuki" zdobyły równolegle „Dziewczyna z Perłą” i „Mona Lisa”, a ostatnią szarfę udało się zdobyć Jeann Samary czyli modelce z obrazu Augusta Renoira.

Wkrótce i my podejmiemy się próby odtworzenia urody dawnych muz. Odbędzie się to według naszych wizji, które to będzie można wkrótce podziwiać.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Październik 2021

Zajęcia plastyczno-integracyjne „Zabawy sztuką” zostały rozpoczęte. Podczas zajęć uczniowie mają możliwość odkrywania swoich talentów, rozwijania pasji oraz poznania dzieł i technik plastycznych. Być może, pozwolą odkryć wśród biorących w nich udział uczniów przyszłych adeptów sztuki.

 

I tak, na pierwszych zajęciach staraliśmy się nieco lepiej siebie poznać by się sprawniej zintegrować. Uczciliśmy również symbolicznie Międzynarodowy Dzień Drzewa (10.10) oraz zapoznaliśmy się z pojęciem land artu. Porozmawialiśmy też o "sztuce ziemi".

Mamy nadzieję, że w listopadzie nasze zajęcia rozkręcą się już na dobre! Tymczasem, zapraszamy do obejrzenia naszej małej fotorelacji.

prowadząca: mgr K. Zawada