Czwartki lekkoatletyczne

Od września 2012 r. Klub Sportowy „Sprint” przystępuje do realizacji XIX edycji zawodów dla dzieci pod nazwą „Czwartki lekkoatletyczne”.  Zawody te organizowane są w Bielsku- Białej  pod patronatem  Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki, Miejskiego Zarządu Oświaty oraz BBOSiR.

Poprzednia Edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W imprezie tej startowała młodzież z ponad 25 Szkół Podstawowych. Najlepsi sportowcy uczestniczyli w Ogólnopolskim finale, który odbył się   w Łodzi.

Nasza szkoła w klasyfikacji wszystkich szkół podstawowych      w sezonie 2011/2012 zajęła III miejsce. Czworo naszych uczniów wyjechało na Ogólnopolski Finał do Łodzi:

Marek Kamiński, Igor Jonas, Wiktoria Smoleń i Wojciech Loranc. Wojciech Loranc zdobył 10 miejsce w biegu na 1000m.

Do punktacji zaliczone są następujące konkurencje:

Dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m,
skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową;
Chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m,
skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową.

Nasza szkoła ambitnie uczestniczyła w rundzie jesiennej sezonu 2012/2103 XIX edycji „Czwartków lekkoatletycznych”

Mamy w swoim dorobku 18 medali w tym :

8 złotych

7 srebrnych

3 brązowe

i z niecierpliwością czekamy na rundę wiosenną.