Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 22

im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej

 

Konkurs Piosenki Zimowej

W ostatni poniedziałek przed feriami dbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Zimowej.Zaprezentowało się w nim wielu zdolnych muzycznie uczniów.

I miejsce - zajęła klasa IV

II miejsce - Aleksandra Matusiak, Olaf Breulich, Małgorzata Cieślik, Inga Jankowska 

III miejsce - Anna Mariia Radai 

wyróżnienia: Antonina Ogiegło oraz Michał Cieślak 

Wszystkim uczestnikom, w szczególności zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Pidżama Day

W piątek 19 stycznia w naszej szkole urządziliśmy DZIEŃ PIŻAMY – dzień, w którym wszyscy bez wyjątku mogli chodzić w piżamie, szlafroku, kapciach. Ten drobny gest, który wszystkim uczniom i nauczycielom dał powody do uśmiechu jest symbolicznym gestem solidarności z dziećmi chorymi, przebywającymi na oddziałach szpitalnych, dla których pidżama to codzienny strój.

Podczas dnia pidżamy, można było wrzucić symbliczną kwotę do skarbonki-cegiełki. Środki, które udał się uzbierać zostaną przeznaczone na zakup gier do Szpitala Pediatrycznego w naszym mieście.

 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

Świąteczny kiermasz

W ostatnim tygodniu przed świętami odbył się w naszej szkole kiermasz, na którym sprzedawaliśmy ozdoby choinkowe i kartki świąteczne. Ze sprzedaży wszystkich ozdób samorząd uzbierał blisko 950 zł. Pieniądze będą przeznaczone na cele szkolne.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w kiermaszu.

 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami mgr A. Krasucką, mgr F. Hatalą

Turniej Szachowy

Pierwszy Noworoczny Turniej Szachowy już na nami. Odbył się w ostatni wtorek i zgromadził 16 uczniów klas 2-7, którzy rywalizowali w szkolnej sali gimnastycznej. Atmosfera była pełna entuzjazmu, a ostateczne oficjalne wyniki turnieju zostaną ogłoszone podczas apelu końcowo-semestralnego.

organizator - mgr W. Czarnik

Jasełka 2023

Klasa 5 pod opieką wychowawczyni Joanny Zięby oraz Joanny Grygierzec przygotowała niesamowite przedstawienie pt. "Poszukiwanie Boga" z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka wprowadziły nas w świąteczny nastrój, mogliśmy posłuchać pięknych kolęd i pastorałek oraz zobaczyć historię przyjścia na świat Dzieciątka Jezus. Cały spektakl doprowadził nas do morału, żeby otworzyć swoje serce na Jezusa i traktować Go jak największy skarb. Po przedstawieniu, złożeniu życzeń przez Samorząd Szkolny oraz przemówieniu Pani Dyrektor, udaliśmy się do sal na Wigilie klasowe.

WESOŁYCH ŚWIĄT!