Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 22

im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej

Zadanie 4 i 5 w ramach projektu: ”Szanuj energię chroń klimat” -

Warsztaty ekologiczne- „Tajemnice lasu- śladami zwierząt leśnych” i konkurs plastyczny „Woda źródłem życia”

Zadanie 4

W dniach 13 i 20 marca oraz 10 kwietnia 2024r. uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w Centrum Edukacji Ekologicznej w Bielsku- Białej. Poznawali na nich zwyczaje zwierząt szczególnie tych, które żyją w najbliższej okolicy. Sami przekazywali wiele ciekawostek. Było nam ogromnie miło, że prowadzące Panie doceniały wiedzę naszych uczniów. Najciekawsze zajęcia dotyczyły rozpoznawania tropów, czyli śladów jakie zostawiają zwierzęta poruszając się po swoich ścieżkach. Zabawa była wspaniała!

Na koniec ruszaliśmy na krótką wędrówkę po ogrodzie w gościnnym Centrum Edukacji Ekologicznej wsłuchując się w głosy ptaków, oglądając domki dla jeży i podziwiając wiele wspaniałych roślin zielnych. To były bardzo udane i kształcące zajęcia. Chętnie skorzystamy z innych propozycji.

Zadanie 5

W dniu 21marca 2024r odbył się w szkole konkurs plastyczny dla dzieci z klas 1-3 pod hasłem „Woda źródłem życia”. Na konkurs wpłynęło wiele prac wykonanych różnymi technikami. Spośród nich komisja konkursowa wybrała i nagrodziła najciekawsze. Szczegóły znajdziecie w zakładce „Z życia klas 1-3”. -> Klik

Prace nagrodzone wezmą udział w konkursie plastycznym w ramach projektu „Szanuj energię, chroń klimat”- Klimatyczne Bielsko.

koordynator mgr R. Kalemba

Olimpijski sukces

Z wielką radością informujemy, że Jakub Buk i Szymon Przybytek z kl.7, uzyskali tytuł Finalistów w czwartej edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych.

Serdecznie gratulujemy!

opiekun mgr R. Grzegorczyk

Rekrutacja do klasy I

Szanowni Państwo !

Zakończył się etap wprowadzania wniosków w systemie na stronie sp-bielsko-biala.nabory.pl.

Zgodnie z harmonogramem,19 kwietnia 2024 roku o godzinie 15.00, otrzymacie Państwo informację dotyczącą zakwalifikowania się kandydata do szkoły podstawowej. Informacja będzie dostępna po zalogowaniu się do systemu. Zachęcamy do korzystania z systemu i sprawdzenia wyników tą drogą.

W terminie od 22 kwietnia godz. 9.00 do 26 kwietnia 2024 roku godz. 15.00 należy potwierdzić wolę przyjęcia kandydata do szkoły podstawowej, do której w wyniku postępowania rekrutacyjnego zostało zakwalifikowane dziecko. W tym celu, proszę postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

1)   We wskazanym terminie zalogować się do wniosku na stronie: sp-bielsko-biala.nabory.pl

2)   Przejść do Podsumowania – wybór zakładki po lewej stronie.

3)   Po przeczytaniu komunikatu oraz podjęciu decyzji dotyczącej akceptacji wskazanej szkoły, kliknąć w pole ,,Kliknij tutajaby potwierdzić wolę przyjęcia do placówki SZKOŁA PODSTAWOWA NR…”.

4)   Następnie pojawi się ponowne pytanie ,,Czy potwierdzasz wolę uczęszczania do placówki?” – w celu ostatecznego potwierdzenia swojej decyzji, proszę wybrać TAK.

Tak dokonana operacja w systemie gwarantuje Państwu prawidłowe potwierdzenie woli.

Drodzy rodzice!

Przypominamy, że w bocznym panelu zakładek znajduje się zakładka „kalendarz roku szkolnego”, w którym znajdują się wszystkie ważne dla nas dni w danym roku szkolnym. W tym m.in. dni wolne od zajęć dydaktycznych, terminy zebrań, ważne święta.

Zachęcanym do zaglądania;-)

"Szanuj energię, chroń klimat" - zadanie 3

Ambasadorzy Klimatu- „Mądre „człowieki” dbają o rzeki”

Powolutku zmierzamy do finału naszej zabawy i edukacji ekologicznej w projekcie „Szanuj energię, chroń klimat”. Wiele się nauczyliśmy o tym, jak dbać o nasze otoczenie. Tym razem przygotowaliśmy zdjęcie do albumu Ambasadorów Klimatu. Fotkę ozdobiliśmy wesołym hasłem: „Mądre człowieki dbają o rzeki!”, bo woda jest jednym z najważniejszych składników naszego życia. Przed nami jeszcze 2 zadania: wielka akcja zbiórki elektrośmieci i konkurs recytatorski w ramach obchodów Dnia Ziemi.

koordynator projektu - mgr R. Kalemba