WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Pomagamy dzieciom z Afryki - w bibliotece szyjemy laleczki

Szkoła Podstawowa nr 22 w Bielsku-Białej należy do Klubu Szkół UNICEF  i uczestniczy w globalnym projekcie UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”, którego celem jest pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom z najbiedniejszego państwa afrykańskiego Sierra Leone.  Pomagamy, wykonując lalki pochodzące z różnych stron świata, które później sprzedamy na kiermaszu szkolnym.
W ramach projektu  uczniowie z klas 1 – 3 uczestniczyli w zajęciach multimedialnych prezentujących życie dzieci w Afryce, Azji i Ameryce Południowej.
W klasach 4 – 6 na lekcjach wychowawczych, języku polskim, przyrodzie i religii omawiano zagadnienia dotyczące warunków życia, kultury, zwyczajów, religii w krajach Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Następnie  uczniowie wyszukiwali informacji na temat wybranego kraju i pisali listy  do polskich rówieśników, w których przedstawiali jeden dzień z życia w danym kraju.
Następnie uczniowie wybrali kraj pochodzenia lalki i z pomocą rodziców, dziadków, nauczycieli szyją szmaciane laleczki, ozdabiając je w charakterystyczny dla danego kraju sposób. Każda lalka otrzyma akt urodzenia. Laleczki symbolizują naszą pomoc dla dzieci z Sierra Leone.
AKCJA TRWA!!!!!!!!
SZYJEMY!!!!

OTO EFEKTY NASZEJ PRACY

Uczniowie naszej szkoły wykonali 130 lalek.

Zakończenie akcji LALECZKI

w ramach projektu UNICEF Wszystkie Kolory Świata

25 stycznia 2012 r. po uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka można było  zaopiekować się wybraną laleczką, przekazując darowiznę na rzecz dzieci z Sierra Leone.  Dziadkowie i rodzice zaopiekowali się 118 laleczkami, przekazując darowiznę w wysokości 2230 zł. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone zostały na ratowanie życia dzieci, w postaci szczepień ochronnych, które zmniejszają zachorowalność i umieralność wśród dzieci z tego kraju.
Laleczki, którymi  zaopiekowały się rodziny naszych uczniów, mają szczególną moc – MOC POMAGANIA !!!!!!