Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 22

im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej

Święta majowe - przedstawienie

30.04 uczestniczyliśmy w bardzo ciekawym przedstawieniu, które wyjaśniało nam znaczenie Święta 3 Maja i Dnia Flagi. Klasa 4 pod opieką pana Rafała Grzegorczyka i pani Barbary Ficoń- Szewczyk przygotowała ciekawy program artystyczny. Nawet pojawił się sam król Stanisław August Poniatowski.

organizatorzy mgr R.Grzegorczyk, mgr B. Ficoń-Szewczyk

Talent Show 2024

29 kwietnia w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany Talent Show, którego poprzednie edycje cieszyły się ogromnym powodzeniem. Celem wydarzenia było popularyzowanie działań artystycznych, wzmacnianie pozytywnych postaw uczniów, promowanie talentów i zachęcanie dzieci do ich rozwijania. Podczas występów mogliśmy zobaczyć pokazy taneczne, wysłuchać zdolnych solistów i zespołów, recytatorów, a także zobaczyć jak powstają wielkie dzieła plastyczne. W konkursie wzięli uczestnicy klas 1-7. Po występach dzieci, mieliśmy okazję podziwiać umiejętności uczniów LO, którzy pod opieką Pana Kamila Gacha wystawali musical „Mamma mia”. Był to czas dobrej zabawy i integracji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

organizatorzy mgr A. Krasucka, mgr R. Grzegorczyk

Ziemia - miejsce, na którym wszyscy żyjemy

22 kwietnia uczniowie naszej szkoły spotkali się na konkursie recytatorskim. Tematem przewodnik konkursu było hasło: „ Ziemia- miejsce, na którym żyjemy”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych klasy 1-3 i 4-6. Łącznie wystąpiło 12 recytatorów, którzy zaprezentowali wiersze poetów polskich, m.in. Agnieszki Frączak, Jana Brzechwy, Edwarda Stachury, Natalii Usenko. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, jury przyznało I miejsce Sashy Horodyskyiemu z klasy 3, II miejsce Patrykowi Baranowi z klasy 2 a III miejsce Anastasii Bielince z klasy 1. W kategorii wiekowej klas 4-6- I miejsce otrzymała Pola Rakowska z klasy 5 a II miejsce Zosia Nowak z klasy 4. Trzeciego miejsca jury nie przyznało. W czasie, kiedy jury zastanawiało się nad werdyktem, uczniowie ze wszystkich 6 klas zaprezentowali przygotowane piosenki z okazji Dnia Ziemi. Po ich wykonaniu każda klasa oprócz gromkich braw otrzymała także słodki upominek.

koordynator mgr R. Kalemba

25 rajd górski "Zielenią się buki".

27 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wybrała się na jubileuszowy 25 rajd górski "Zielenią się buki" organizowany przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "Zagroda", Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach, Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Wybraliśmy trudną trasę na Skrzyczne, która obfitowała w liczne emocje i przygody. Każdy uczestnik dostał gadżet: brelok apteczkę i przypinki. Na szczycie był czas na odpoczynek, zjedzenie czegoś ciepłego i zakup pamiątek. Trasa w dół również nie należała do łatwych, ze względu na górki błota i kałuże. Dzięki grupie strażaków z Buczkowic część naszej grupy miała okazję przyjechać na metę wozami strażackimi (poznaliśmy niezastąpioną bestię), za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Na mecie koło Sokolni w Buczkowicach mogliśmy zakosztować smakołyków z grilla, posłuchać koncertu kapeli góralskiej i spędzić czas z innymi grupami z innych szkół. Największym sukcesem okazała się nagroda za najliczniejszą reprezentację szkoły, a także nagrody za proporczyki. 47 osobowa ekipa, w której skład wchodzili uczniowie SP, LO, rodzice i opiekunowie. Pogoda również dopisała, więc na pewno wszyscy będziemy miło wspominać tę wycieczkę! Uczestnikom i opiekunom bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas, do zobaczenia na szlaku za rok!

koordynator Rajdu w szkole mgr J. Zięba

Dzień Ziemi w klasie 7

W poniedziałek, 22 kwietnia klasa 7 uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Matki Ziemi. Wydarzenia odbyło się w parku przy ul. Słowackiego. Młodzież podzielona na zespoły miała okazję wziąć udział w różnego rodzaju grach, konkurencjach i animacjach. Dobrej zabawie nie przeszkodziła nawet niesprzyjająca aura. Szkoła za udział otrzymała podziękowanie, a uczestnicy drobne upominki.

opiekunowie mgr A. Pokusa, mgr A. Krasucka