Uczniowie klasy pierwszej w ciągu całego roku szkolnego brali udział w wielu fascynujących klasowych doświadczeniach i eksperymentach, które bardzo lubili.
W ramach zajęć m.in. zakładali hodowlę fasoli oraz sprawdzali, jak obecność lub brak światła wpływa na rozwój rzeżuchy. Tworzyli także efektowny ciepły lód, świecącą mandarynkę, lawę czy malowali na mleku. Eksperymentowali również z jajkami, tworząc tzw. gumowe jajeczko i sprawdzali czy potrafią je zgnieść jedną ręką, starali się "wykąpać" dmuchawce i świetnie bawili się cieczą nienewtonowską.
W ramach zajęć m.in. zakładali hodowlę fasoli oraz sprawdzali, jak obecność lub brak światła wpływa na rozwój rzeżuchy. Tworzyli także efektowny ciepły lód, świecącą mandarynkę, lawę czy malowali na mleku. Eksperymentowali również z jajkami, tworząc tzw. gumowe jajeczko i sprawdzali czy potrafią je zgnieść jedną ręką, starali się "wykąpać" dmuchawce i świetnie bawili się cieczą nienewtonowską.
To był rok pełen udanych odkryć i naukowej zabawy!












