Aktualności i wydarzenia

W dniu 14.03.2022r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Renata Bednarską – pracownikiem AQUA S.A. w Bielsku- Białej. To już realizacja trzeciego zadania w ramach projektu „Szanuj energię, chroń klimat”. I tym razem dzieci wraz z edukatorem przybiły piątkę detektywowi Kropelce. Pani Bednarska wprowadziła dzieci w tematy związane z korzystaniem z wody. Opowiadała o tym, skąd dociera woda do naszych domów i gdzie znika, kiedy ją zużyliśmy. Dzieci były niezwykle poruszone tym, jak woda zamienia się „w czystą” po przejściu przez oczyszczalnię ścieków. Starała się także wyjaśnić jak ważną rzeczą jest, by nie wszystko wrzucać do ścieków. Uczniowie wykazywali się dużą aktywnością i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami z dziedziny ochrony zasobów wodnych. Dużą radość sprawił dzieciom spektakl pt. Niezwykła przygoda psa Kropelki” przygotowany przez Stowarzyszenie Wodociągów Województwa Śląskiego. Na zakończenie wszyscy otrzymali książeczki z przygodami Detektywa Kropelki. To było bardzo udane spotkanie.

Serdecznie dziękujemy Pani Renacie Bednarskiej za świetne zajęcia i czas poświęcony naszym uczniom.

Przed nami zadanie 4 ;-)

Koordynator: mgr Renata Kalemba