Aktualności i wydarzenia

Wizyta Prezydenta Miasta

W ostatni wtorek naszą szkołę spotkał ogromny zaszczyt - mieliśmy przyjemność gościć Prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskego oraz Wiceprezydenta Adama Ruśniaka.

Wszystko za sprawą uczniów klasy 3, którzy napisali listy do włodarzy naszego miasta chcąc pochwalić się zdjęciami wykonanymi w ramach konkursu „Magia uliczek”, który miał uczcić 70-lecie połączenia miast Bielska i Białej .

Pan Prezydent, nie tylko pogratulował uczestnikom umiejętności uchwycenia „dobrych kadrów” i zdolności artystycznych, ale również obdarował wszystkich drobnymi upominkami, opowiedział kilka anegdot i wspomnień z jego szkolnych czasów (również tych związanych z naszym LO). Na zakończenie pozwolił sobie na krótką pogawędkę z uczniami, w trakcie której odpowiedział na wszystkie pytania, pośród których nie brakowało tych z serii zaskakujących ;)

Na koniec zaprosił nas do siebie z rewizytą, w związku z czym mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli odwiedzić miejski ratusz i siedzibę Pana Prezydenta.

Zważywszy na fakt, że Pan Jarosław Klimaszewski jest także absolwentem liceum należącego do ZSO im. Żeromskiego wizyta miała również charakter sentymentalny.