Aktualności i wydarzenia

Podczas minionych wakacji dwaj Michał i Bruno uczniowie klasy 7 naszej szkoły pomogli uratować życie obcemu mężczyźnie, który leżał na chodniku, gdyż - jak się później okazało - miał zawał. 15 października nastoletnich bohaterów wyróżnił komendant miejski policji w Bielsku-Białej.

Michał i Bruno to obecnie uczniowie ósmej klasy SP nr 22 im. Stefana Żeromskiego. W trakcie wakacji podczas przejażdżki rowerowej zauważyli mężczyznę, który leżał na chodniku. Nastolatkowie nie przejechali obok niego obojętnie, lecz zatrzymali się i postanowili sprawdzić, czy potrzebuje pomocy. Faktycznie potrzebował, okazało się bowiem, że mężczyzna dostał zawału serca. Chłopcy wezwali pomoc oraz pozostali z nim, oczekując na przybycie pogotowia ratunkowego. Gdyby nie ich reakcja, życiu mężczyzny zagrażało niebezpieczeństwo. Wezwane przez nich pogotowie ratunkowe na czas pomogło poszkodowanemu.

Podczas uroczystości pasowania uczniów klas pierwszych nastoletni bohaterowie zostali wyróżnieni przez komendanta miejskiego policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztofa Herzyka. W liście adresowanym do Michała i Bruna policjant podkreślił, że nikt z nas nie ma wpływu na to, jakich zdarzeń staje się świadkiem lub uczestnikiem. Nie każdy jednak potrafi i chce zachować się tak, jak należy. Wskazał, że ich postawa jest godna wyróżnienia i naśladowania nie tylko przez ich koleżanki i kolegów, ale przez każdego człowieka.

Reprezentujący komendanta asp. sztab. Andrzej Chmiel podziękował chłopcom za obywatelską postawę. Na forum uczniów i pedagogów wskazał, jak ważna jest pomoc niesiona bezinteresownie drugiemu człowiekowi. Uczniowie oprócz listów gratulacyjnych otrzymali także upominki dedykowane kampanii realizowanej przez śląską policję „Nie reagujesz - akceptujesz”.

(za http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/41413/lezal-na-chodniku-bo-mial-zawal-pomogli-mu-dwaj-uczniowie-podstawowki-foto)

JESTEŚMY DUMNI Z POSTAWY NASZYCH UCZNIÓW!!!!