Aktualności i wydarzenia

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 22

im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej

 

Po czasie pandemii przywrócono właściwą rangę zakończeniu roku szkolnego. Uroczystość dla klas 1-7 odbyła się o godz.12:30, dla klasy 8 o godz.15:30.

Wspólne odśpiewanie Hymnu państwowego podkreśliło podniosły charakter uroczystości.

Dyrekcja Szkoły podziękowała społeczności szkolnej za wspólny rok pracy.  Pani Wicedyrektor z Wychowawcami, wręczyła nagrody Uczniom, którzy sięgnęli po świadectwa z wyróżnieniem. Złożono również podziękowania Rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz Szkoły.

Uczniowie klasy 3 oraz 7A i 7B, którzy pod kierunkiem Pani  Beaty Mareckiej i Pani Barbary Wesołowskiej przygotowali występ artystyczny.

Raz jeszcze gratulujemy naszym Absolwentom i życzymy sukcesów.

W minionym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w projekcie Eko-Ambasadorzy. Uczniowie pod przewodnictwem mgr Anny Pokusy w ciągu roku szkolnego wykonywali różne zadania, które zwiększały ich świadomość ekologiczną oraz przysłużyły się naszej planecie i najbliższej okolicy.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich biorących udział w projekcie.

Wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom życzymy wspaniałych, wesołych i bezpiecznych wakacji.

Niech ten letni czas będzie pełen niesamowitych przeżyć, niezapomnianych przygód i udanego wypoczynku.

Do zobaczenia we wrześniu!

Jest takie powiedzenie, że za każdym wielkim uczniem stoi wielki nauczyciel, co w przypadku mgr Katarzyny Żaczek zgadza się w zupełności. Często chwalimy się artystycznymi osiągnięciami uczniów, którzy prowadzeni są właśnie przez panią Kasię. Jest ona uosobieniem artyzmu w pełnym tego słowa znaczeniu, przy czym nie tylko uczy dzieci wrażliwości na sztukę, ale i sama aktywnie ją tworzy od wielu lat.

Właśnie została doceniona podczas  5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022 organizowanego przez bielską galerię sztuki BWA otrzymując II Nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej za linoryt „Sen dzieci pracujących w kopalni złota w Mali”, który jak sama mówi, jest jednym z najważniejszych dzieł w jej dotychczasowym dorobku. 

Więcej o wydarzeniu możecie poczytać tu (klik)

Serdecznie gratulujemy sukcesu! Jesteśmy dumni, że mamy w naszych szeregach tak wspaniałą osobę.

fotorelacja Grażyna Żyrek

Miło nam poinformować  o kolejnych sukcesach naszych uczniów!

3-osobowa drużyna w składzie: Aleksandra Piela, Zofia Pisarek z klasy 7b oraz Jakub Biadun z klasy 8 zajęli III miejsce w międzyszkolnym Konkursie z wiedzy o Wielkiej Brytanii. Konkurs dla uczniów klas 7 i 8  odbył się 13 czerwca w Szkole Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej.

 

Serdecznie gratulujemy wiedzy i wygranej!

Opiekun - mgr A. Krasucka