Aktualności i wydarzenia

"Wolno Mi"

 

Nasze pierwszaki pierwszy raz reprezentowały szkołę w Małym Festiwalu Sztuki Wysokiej. Zinterpretowały temat Wolno Mi. Na konkurs nadesłano 300 prac z różnych miast śląskich. Wyróżnienie otrzymała Julia Bawłowicz z klasy 1 (pracę wykonała pod okiem mgr K.Żaczek), a prace naszych uczniów znalazły się na wystawie pokonkursowej.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło zdjęć: www.facebook.com/profile.php?id=100063492431592

 

 

"Ciuchcia Beskidzka"

 

W dniu 15 września uczniowie klasy 1 i 2 pod opieką nauczycieli Sabiny Łęgowik, Alicji Białoń- Siudy, Katarzyny Żaczek i Renaty Kalemby wybrali się na wycieczkę Ciuchcią Beskidzką.
 
 
Dzieci przejachały główną ulica miasta  i odwiedziły pobliskie Jaworze oraz odwiedziły tężnię, gdzie wszyscy wdychali unoszącą się w powietrzu solankę. Udało się im zobaczyć żółwie błotne, które wygrzewały się na słonku. W radosnym nastroju wszyscy wrócili do szkoły. Wycieczka choć krótka, wszystkim sprawiła wiele radości!
 
 
wychowawcy klas: mgr R. Kalemba, mgr S. Łęgowik
 

W tym tygodniu w naszej szkole ruszyła zbiórka nakrętek. Zbieramy dla Mateusza Gruszczyka, Bielskiego nastolatka, który choruje na Zespół Ehlersa Danlosa. Ta rzadka i postępująca choroba, która posadziła chłopaka na wózku.

Dzięki naszym działaniom pomożemy nie tylko Matiemu, ale przyczynimy się też do ochrony środowiska naturalnego. Zebrane nakrętki zostaną poddane procesowi recyklingu a z powstałego z nich granulatu powstaną m. in. wiadra budowlane, konewki, doniczki czy łopaty.

 

NAKRĘĆMY się na pomaganie, bo razem możemy więcej! ;-)

"Kozia Zagroda"

Pierwszy dzień jesieni to idealna pora na spędzenie czasu bliżej natury. Doskonale wiedzą o tym uczniowie klasy trzeciej, którzy właśnie w ubiegłą środę wybrali się do „Koziej Zagrody” w Brennej.

W czasie wycieczki uczniowie mieli okazję nie tylko popodziwiać niezwykłość natury, nakarmić i pielęgnować zwierzęta gospodarskie, ale również wzięli udział w warsztatach kulinarnych czy muzycznych, które przybliżyły im piękne tradycje i kulturę naszego regionu.

Sami zobaczcie jak dobrze się bawili!

 opiekunowie grupy: mgr B. Marecka, mgr F. Hatala, mgr. M. Lewandowska

 

Pożegnań nadszedł czas…

Francuski pisarz Wiktor Hugo, powiedział: „Życie składa się z przywitań i pożegnań”. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. Dla uczniów klasy ósmej zakończył się pewien etap, ale otworzył się dla nich kolejny.

Drodzy Uczniowie, życzymy Wam abyście szli przez życie z mądrością i wiarą w drugiego człowieka! Odnoście wspaniałe sukcesy, dokonujcie dobrych wyborów, spełniajcie swoje marzenia!

Trzymamy za Was mocno kciuki! Wspominajcie nas miło!