Historyczne wędrówki

Mroźna pogoda nie stanowi żadnej przeszkody w poznawaniu lokalnej historii - z takiego założenia wyszli uczniowie uczestniczący w zajęciach kółka historycznego. Kolejnym krokiem w ich rozważaniach było wyznaczenie daty i trasy zimowego spaceru. Wybrany został pierwszy poniedziałek lutego, a trasę określały najznakomitsze zabytki miasta Bielska-Białej

.

Podczas spaceru historycznego uczniowie poznali nie tylko historię Bielska i Białej w zarysie,  ale także historię powstania i losy najpiękniejszych miejskich domów i kamienic. Śmiali się na widok rozbawionych bialskich żab, śledzili rywalizację E. Rosta i K. Korna, dostrzegli na własne oczy wpływ wielokulturowości oraz rozwoju przemysłowego na architekturę miasta.

Miły choć długi spacer został zwieńczony rozmową przy ciastku i gorącej czekoladzie w jednej z lokalnych kawiarni. Nie obyło się jednak bez zadania domowego- uczniowie mają odtąd obowiązek dzielić się historią bielskich zabytków z rodzicami i rodzeństwem.