Podróże w czasie

Podróże w czasie kółka historycznego

 Mówi się, że historia jest nauczycielką życia, idąc tym tropem najbliższą nam nauczycielką winna być  historia lokalna. Wychowanie    w duchu patriotyzmu i patriotyzmu lokalnego wymaga od nas znajomości dziejów naszego malowniczego regionu. Kółko historyczne SP chcąc zgłębić tajemnice historii Bielska-Białej udało się więc 19 listopada do Muzeum Sułkowskich.

Uczniowie eksplorowali zabytki zgromadzone w muzeum z gorliwością dociekliwych i pełnych entuzjazmu badaczy, były zachwyty nad pięknem zamkowych komnat i zaskoczenie kunsztownością starych ksiąg i dokumentów. Co najważniejsze w małych historykach zakiełkowała  chęć dalszego podróżowania w czasie szlakiem regionalnych zabytków. Gdzie zatem następna przystań? Czas pokaże, póki co jedynie niebo i wyobraźnia stanowią nasze ograniczenie.