Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 22

im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej

 

Okażmy wielkie serca!

W ostatnich dniach, przed naszą szkołą pojawiło się wielkie, czerwone serce, które już po kilku godzinach od postawienia zaczęło zapełniać się plastikowymi zakrętkami. Jak na pewno się domyślacie, wróciła szkolna zbiórka zakrętek.

W tym roku będziemy zbierać dla fundacji „Serce dla maluszka”(klik), która opiekuje się dziećmi i osobami niepełnosprawnymi oraz rodzinami zagrożonymi ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Mamy nadzieję, że okażecie wielkie serca do pomocy i metalowe serducho będzie się zapełniało w ekspresowym tempie.

Witamy!

Eko-Ambasadorzy

W minionym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w projekcie Eko-Ambasadorzy. Uczniowie pod przewodnictwem mgr Anny Pokusy w ciągu roku szkolnego wykonywali różne zadania, które zwiększały ich świadomość ekologiczną oraz przysłużyły się naszej planecie i najbliższej okolicy.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich biorących udział w projekcie.

Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

Po czasie pandemii przywrócono właściwą rangę zakończeniu roku szkolnego. Uroczystość dla klas 1-7 odbyła się o godz.12:30, dla klasy 8 o godz.15:30.

Wspólne odśpiewanie Hymnu państwowego podkreśliło podniosły charakter uroczystości.

Dyrekcja Szkoły podziękowała społeczności szkolnej za wspólny rok pracy.  Pani Wicedyrektor z Wychowawcami, wręczyła nagrody Uczniom, którzy sięgnęli po świadectwa z wyróżnieniem. Złożono również podziękowania Rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz Szkoły.

Uczniowie klasy 3 oraz 7A i 7B, którzy pod kierunkiem Pani  Beaty Mareckiej i Pani Barbary Wesołowskiej przygotowali występ artystyczny.

Raz jeszcze gratulujemy naszym Absolwentom i życzymy sukcesów.

Nasz akcent na V Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych

Jest takie powiedzenie, że za każdym wielkim uczniem stoi wielki nauczyciel, co w przypadku mgr Katarzyny Żaczek zgadza się w zupełności. Często chwalimy się artystycznymi osiągnięciami uczniów, którzy prowadzeni są właśnie przez panią Kasię. Jest ona uosobieniem artyzmu w pełnym tego słowa znaczeniu, przy czym nie tylko uczy dzieci wrażliwości na sztukę, ale i sama aktywnie ją tworzy od wielu lat.

Właśnie została doceniona podczas  5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022 organizowanego przez bielską galerię sztuki BWA otrzymując II Nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej za linoryt „Sen dzieci pracujących w kopalni złota w Mali”, który jak sama mówi, jest jednym z najważniejszych dzieł w jej dotychczasowym dorobku. 

Więcej o wydarzeniu możecie poczytać tu (klik)

Serdecznie gratulujemy sukcesu! Jesteśmy dumni, że mamy w naszych szeregach tak wspaniałą osobę.

fotorelacja Grażyna Żyrek