Zabawy Sztuką

Zabawy Sztuką

Listopad 2021

Nasze zabawy sztuką mają się w najlepsze. Na ostatnich zajęciach uczestnicy mieli okazję przekonać się jak ulotna może być sztuka i jej wytwory - malowali obrazy na mleku, czerpiąc inspirację z twórczości Wojciecha Fangora.

Rozmawialiśmy też o tym, czym różnią się obrazy współczesne od kanonu sztuki, kim były i jak w rzeczywistości wyglądały najsłynniejsze modelki ze znanych obrazów oraz zastanawialiśmy się czy współczesne muzy artystów dodawałyby zdjęcia na instagramie?

Na koniec uczniowie wyłonili „Miss Sztuki", na której miano, zasłużyła w ich oczach „Dama z Łasiczką”. Tytuł "Wice Miss Sztuki" zdobyły równolegle „Dziewczyna z Perłą” i „Mona Lisa”, a ostatnią szarfę udało się zdobyć Jeann Samary czyli modelce z obrazu Augusta Renoira.

Wkrótce i my podejmiemy się próby odtworzenia urody dawnych muz. Odbędzie się to według naszych wizji, które to będzie można wkrótce podziwiać.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Październik 2021

Zajęcia plastyczno-integracyjne „Zabawy sztuką” zostały rozpoczęte. Podczas zajęć uczniowie mają możliwość odkrywania swoich talentów, rozwijania pasji oraz poznania dzieł i technik plastycznych. Być może, pozwolą odkryć wśród biorących w nich udział uczniów przyszłych adeptów sztuki.

 

I tak, na pierwszych zajęciach staraliśmy się nieco lepiej siebie poznać by się sprawniej zintegrować. Uczciliśmy również symbolicznie Międzynarodowy Dzień Drzewa (10.10) oraz zapoznaliśmy się z pojęciem land artu. Porozmawialiśmy też o "sztuce ziemi".

Mamy nadzieję, że w listopadzie nasze zajęcia rozkręcą się już na dobre! Tymczasem, zapraszamy do obejrzenia naszej małej fotorelacji.

prowadząca: mgr K. Zawada